AUKCE

 

Prodej nejlepší nabídce, čili realitní aukce, je tou nejvíce efektivní a účinnou cestou, jak výhodně prodat svoji nemovitost.

Nemovitost musí být atraktivní a perfektně připravená na prodej (není možné tímto způsobem bez přípravy prodávat zchátralý dům plný věcí po prababičce anebo byt, ve kterém se naposledy malovalo před 20 lety a přitom očekávat skvělý výsledek)

Majitel nemovitosti by měl mít realistická očekávání ohledně prodejní ceny (aukcí lze dosáhnout i výrazně vyšší ceny, než je na trhu obvyklé, ale nesmyslná očekávání zůstanou vždy jen v říši snů) a ohledně reálné doby prodeje

Nemovitost je třeba dostatečně propagovat, je třeba zajistit skutečně funkční marketingový plán, vč. využití sociálních sítí, oslovení koupěschopných klientů v databázích, správné nastavení ceny, odborný tržní odhad, příprava nemovitosti na prodej, staging nemovitosti, profi fotografie, video, dron, 3D scan, vytvoření webové stránky přímo pro danou nemovitost, inzerce atd. To vše způsobí, že na prohlídku dorazí větší množství zájemců. 

Je třeba mít přehled o možnostech úvěrového financování koupě nemovitostí a v případě potřeby umět zájemcům adekvátně pomoci s vyřízením jejich hypotéky

A navíc je realitní aukce velice atraktivní a díky svému časovému limitu přitahuje jen kvalitní a rozhodnuté zájemce. Ve fázi očekávání cenových nabídek je aukce dokonce tou nejvíce napínavou možností, jak skvěle prodat svoji nemovitost.

bez_nazvu_1

V tomto případě majitel tak získal více, než očekával.

Máte jakékoli dotazy k aukci či samotnému prodeji nemovitosti? 
Neváhejte mě kontaktovat.