Rodinný dům v obci Rudoltice u Lanškrouna.

Samostatně stojící rodinný dům s dispozicí 4+kk, terasou a garážovým stáním pro dvě auta zrekonstruovaný v r.2009 obci Rudoltice u Lanškrouna.

Popis nemovitosti

Samostatně stojící rodinný dům s dispozicí 4+kk, terasou a garážovým stáním celkově zrekonstruovaný v r.2009 v obci Rudoltice u Lanškrouna. Dům je nepodsklepený, má jedno nadzemní obytné podlaží a obytné podkroví. V přízemí je chodba s vestavnou skříní, komora, koupelna s vanou, sprchovým koutem, WC, jídelna se schodištěm do podkroví propojená s kuchyňskou linkou vyrobenou na míru a spotřebiči, obývací pokoj s východem na terasu a zahradu. V prvním patře je schodišťový prostor, ložnice, dětský pokoj a šatna. Dům je napojen na elektřinu, vodu z řádu a odpady svedeny do žumpy. Vytápění je zajištěno přímotopy, v kuchyni a obývacím pokoji podlahovým vytápěním a krbovými kamny v jídelně. Ohřev vody bojlerem umístěným v komoře. Plynová přípojka je nedaleko domu a kanalizaci obec nemá. Před domem je vybudovaný bazén, dětské hřiště, dřevěný zahradní domek pro uložení zahradního nářadí a kol, kotec pro psa a dvě zastřešená garážová stání.

Videoprohlídka

Fotogalerie

O obci

slider-102-thumb

  

Obec Rudoltice se nachází v Pardubickém kraji, okres Ústí nad Orlicí.Nejbližším městem je Lanškroun, který je od obce vzdálený asi 3 km na severovýchod. Obcí vede silnice 1/43 a železniční trať. Leží v nadmořské výšce přibližně 370 m.n.m., nejvyšší bod je vrchol Třebovských stěn Palice, 613 m.n.m. Výměra katastrálního území je 24,6 km2.

Za historickou dominantu obce je považován zejména Nový zámek u Lanškrouna. Jedná se o věž původního rozsáhlého barokního zámku rodu Lichtensteinů, který byl postaven v letech 1699 - 1712 podle plánů italského architekta Domenica Martinelliho. Do dnešní doby se zachovala z původní v průčelí čtyřpatrové budovy ve tvaru písmene H s třípatrovými rohovými věžemi a čtrnácti prostornými sály v každém patře pouze jediná věž s rozsáhlými podzemními sklepy. Zámek byl po několika mohutných požárech v polovině 18. století z velké části zbourán. Zůstala věž, jedna šestnáctina původního zámku, a přístupných je dnes jen zhruba tisíc metrů čtverečních z kdysi rozlehlých sklepení. Jako další významnou dominantu obce je třeba zmínit farní kostel sv. Petra a Pavla. Dnešní zděný kostel, vyprojektovaný v pozdně barokním slohu vídeňským architektem Josefem Hardtmuthem, byl vystavěn na místě původního dřevěného kostelíka v době napoleonských válek v letech 1804 - 1809. Stalo se tak na základě reskriptu vydaného v r. 1798 tehdejším majitelem lanškrounského panství knížetem Aloisem I. z Lichtensteina. Na jeho stavbu byl použit materiál vybouraný z vyhořelého barokního zámku. Kostel stojí na návrší nad návsí, uprostřed hřbitova, obehnaného zdí.

Občanská vybavenost obce je tvořena následujícími zařízeními: kulturní dům (společenský sál, tělocvična, školní družina, obecní úřad, vývařovna, restaurace, lékařská ordinace, ubytovací zařízení), mateřská škola, základní škola, kostel, fara, hřbitov, hasičská zbrojnice, pošta, 2 prodejny smíšeného zboží, prodejna motocyklů, pohostinství, sportovní areál, nádražní budova a věž barokního zámku.

V obci sídlí zemědělská společnost, společnosti se strojírenskou a nástrojářskou výrobou, výrobou domácích a zahrádkářských potřeb, výrobou a dovozem chemických látek, výrobou zboží z papíru a lepenky, LPG stanice a celá řada živnostníků a provozoven služeb v obytné zástavbě.

V obci je zaveden plyn, elektřina, vodovod. V části obce je zavedena kanalizace, kabelová televize. V celé obci je dostupný bezdrátový internet, k internetu se lze také připojit po kabelovém rozvodu.

Obec je členem Dobrovolného svazku obcí Lanškrounsko, Sdružení místmích samospráv ČR a Místní akční skupiny Lanškrounsko.

 

novy_zamek_u_lanskrouna

Půdorys domu

3d_prizemi

 

 

3d

Kontakt

00_2

 

Zdenka Farkašová

724 982 792 

info@zdenkafarkasova.cz

www.realityfarkasova.cz

www.rkfarkasova.cz

 

Kontaktní formulář